Антикорупциска отвори предмет против Шилегов

by Фокус

Антикорупциската комисија го известила портпаролот на СДСМ Петре Шилегов дека не може истовремено да биде пратеник и управител на неговото адвокатско друштво, бидејќи постои судир на интереси.

dopis antikorupciska silegov

 

Шилегов на неговиот фејсбук профил иронично прокоментира дека Комисијата конечно почнала да решава еден од најголемите корупциски скандали во државата.

„Бомбите“ што опозицијата ги објави открија низа корупциски скандали во редовите на власта, но оваа комисија, која по политичкиот договор за надминување на кризата треба да се реформира, не отвори ниту еден предмет.

Поврзани новости