Александар Чапароски, директорот на Неврохирургија однесен во полициска станица по пријава од граѓанин

by Fokus 14:22
14:22

Александар Чапароски, директор на скопската Клиника за неврохирургија е однесен во полициска станица, дознава „Фокус“ од лекарски извори.

Од МВР го потврдија случајот и велат дека по пријава од граѓанин, директорот е однесен на информативен разговор во полициска станица. Полицијата работи на расчистување на случајот.

- Advertisements -

И.М.

Поврзани новости