Проширена истрагата за четворица учесници во насилството во Собранието

by fokus 15:05
15:05

Четири известувања кои се однесуваат на проширување на кривична пријава и известување со дополнителни дејствија за лица кои се претходно кривично пријавени за немирите во Собранието на 27 април, доставило МВР до Обвинителството.

Полицијата информира дека станува збор за скопјаните А.З. (63), А.С. (39), В.Ц. (33) и В.Т. (40), а на информативен разговор бил повикан П.Д. (42) од Скопје, кој по извршениот разговор бил ослободен.

- Advertisements -

Поврзани новости