241 дете со корона вирус е хоспитализирано во болниците во Романија

by fokus 23:13
23:13

Министерството за здравство на Романија соопшти дека 241 дете заразено со корона вирус во моментов е хоспитализирано. Од нив, осум деца се на интензивна нега.

Од почетокот на пандемијата, 6.081 деца на возраст под девет години и 13.132 деца на возраст од 10 до 19 години биле заразени со корона вирус, соопшти Министерството за здравство.

- Advertisements -

Поврзани новости