Заев најави посебно судско одделение за предметите од СЈО

by fokus 12:27
12:27

Мандатарот Зоран Заев, предмалку во своето обраќање пред пратениците во Собранието, најави дека ќе биде формирано посебно судско одделение.

-Најсериозна реформа ќе биде реформата во судството. Реизбор во судството според познати европски пракси. Специјално одделение во Основниот суд Скопје 1 во чија надлежност ќе бидат предметите од Специјалното јавно обвинителство, истакна Заев, со што најави дека СЈО ќе продолжи со својата работа.

- Advertisements -

Поврзани новости