1,7 милион евра за барокни фасади околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

by Фокус 19:52
19:52

Барокни фасади вредни речиси 1 милион и 700 илјади евра ќе добијат 4 згради, во кои се наоѓаат и државни институции кои ротираат околу новиот штаб на владејачката партија

Станува збор за објектите на Министерството за труд и социјала, Државниот завод за статистика, Трговскиот центар „Палома Бјанка“. Фирмата Трансмет од Скопје ќе треба да им даде нов лик на фасадите.

- Advertisements -

Од град Скопје велат дека се работи за освежување на фасадите кои се во фаза на распаѓање и нивното реконструирање се врши според еколошки стандарди и ќе имаат енергетска ефикасност.

Поврзани новости