Жешка атмосфера во ДИК – се одлучува за приговорите на гласањето на 11 декември поднесени од Беса и од СДСМ. Силвана Бонева, член на ДИК од ВМРО – ДПМНЕ дури и чевлите си ги соблече.

 ФОТО: Радио Слободна Европа

 

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.