Земјотрес вечерва ја стресе Турција

by fokus

Земјотрес со јачина од 4,8 степени според Рихтеровата скала вечерва ја погоди Турција.

Според ЕМСЦ, епицентарот на земјотресот бил измерен на 53 километри североисточно од градот Баликесир и 13 километри југоисточно од областа Гонен.

Епицентарот е измерен на длабочина од 13 километри.

Засега нема информации за повредени лица и материјална штета.

Поврзани новости