Земјоделци ќе го блокираат Евзони

by fokus 11:58
11:58

Грчките земјоделци денеска ќе го блокираат граничниот премин Евзони, во рамки на протестите против владините политики на Грција.

Македонското Министерство за надворешни работи информира дека се очекува блокирањето на граничниот премин да започне околу пладне и оти нема информација колку ќе трае блокадата.

Поврзани новости