Заврши средбата со Заев, Хојт Ји на средба со Груевски

by fokus 15:18
15:18

Откако заврши средбата со претседателот на СДСМ, Зоран Заев, заменик помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Хојт Брајан Ји влезе на средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во Клубот на пратениците.

На средбата, Груевски е придружуван од пратеникот Влатко Ѓорчев, кои им помагаше на пратениците додека беа тепани од насилнците кои упаднаа во Собрание.

- Advertisements -

По завршувањето на средбата со Заев, лидерот на СДСМ го напушти Собранието и на новинарите им рече дека ќе има соопштение.

Поврзани новости