Заев ветува зголемен извоз, економски раст и подобар животен стандард

by fokus 11:37
11:37

Граѓаните на Македонија се во исчекување на референдумот, кој треба да се одржи на 30-ти септември, а Владата на Република Македонија уверува дека македонскиот идентите нема да биде „погазен“. Премиерот Заев уверува дека влезот во ЕУ ќе биде добар за Македонија.

„Со влегувањето на Република Македонија во ЕУ ќе имаме повисок животен стандард. Со влегувањето во ЕУ се приклучуваме на пазарот од 500 милиони потрошувачи. Ќе имаме зголемен извоз и економски раст“, порача Заев на својот профил на Фејсбук.

- Advertisements -

Поврзани новости