Заев тврди дека нема да има предвремени парламентарни избори

by Fokus 22:18
22:18

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вечерва во своето обраќање истакна дека тие немаат никакви промени на позициите.

– Локалната власт нема никаква врска со централната власт. Нашата коалиција со ДУИ беше објавена уште на почеток на транспарентен начин, исто како што Алијансата за Албанците во вториот круг коалицираше со БЕСА – истакна Заев.

- Advertising -

Тој додаде дека не планираат никакви предвремени парламентарни избори, а очекуваат да се проширува мнозинството.

Поврзани новости