Таравари: Го победивме малиот диктатор во Гостивар

by Fokus 22:09
22:09

Новиот градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари во обраќањето истакна дека Гостивар, конечно е слободен.

– Го победивме малиот диктатор во Гостивар. Отсега сите граѓани и сите етникуми ќе живеат слободно. Продолжуваме понатаму, на следните парламентарни избори ќе ги победиме ДУИ на ниво на државата – рече Таравари.

- Advertisements -

Поврзани новости