СДСМ слави во Росоман и Градско

by Fokus 22:22
22:22

Вечерва Росоман и Градско ја слават победата на кандидатите за градоначалници од СДСМ.

Во Росоман победи Бранко Јанев, додека во Градско нов градоначалник е Роберт Бешовски.

- Advertisements -

Јанев освои 1.518 гласа во Росоман, додека неговиот противкандидат, Стојанче Лазов од ВМРО ДПМНЕ освои 1.211 гласа. Бешовски освои 1.211 гласа во Градско, додека Жанета Чаушевска од ВМРО ДПМНЕ освои 978 гласа.

Поврзани новости