Заев се пофали дека гостувал на Би-Би-Си

by fokus

Премиерот Зоран Заев вечерва на својата Фејсбук страница објави дека гостувал на британската телевизија Би-Би-Си во емисијата „Hard Talk“.

-Британската медиумска јавност го препозна развојот на настани во Република Македонија, што заслужуваат да бидат вест и внимание. Затоа дојде поканата од продуцентите на највлијателната и најгледаната политичка емисија на БиБиСи, Hard Talk. Одлично интервју со новинарката Зеинаб Бадави, за време на Самитот за Западен Балкан во Лондон, се пофали Заев.

Поврзани новости