Заев се „чекираше“ на Фејсбук со Груевски

by Фокус

Во моментов во Клубот на пратеници се одржува средбата меѓу партиските лидери Зоран Заев и Никола Груевски за надминување на политичката криза откако опозицијата го бојкотираше Парламентот (линк до фан-страницата на Заев). По пристигнувањето, лидерот на СДСМ веднаш се „чекираше“ дека е на средба со Груевски.

Поврзани новости