(Видео) Заев: Нема договор со Груевски

by Фокус 14:58
14:58

Заврши средбата меѓу лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Никола Груевски и Зоран Заев.

Заев туку што излезе од Клубот на пратеници со коментар дека нема договор за разговори, бидејќи Груевски ја отфрлил идејата за техничка влада.

- Advertisements -

„Дојдовме на средбата бидејќи ја иницираше Груевски, немавме намера да тераме инает. Но, без техничка влада сите други теми се нерелевантни“, изјави Заев.

Поврзани новости