Заев: Само ни требаат чесни политичари кои ќе ги слушаат граѓаните

by fokus 19:45
19:45

Само ни требаат чесни политичари кои ќе ги слушаат граѓаните, порача попладнево од Чаир лидерот на СДСМ, Зоран Заев и додаде дека токму таков е кандидатот од ДУИ, Висар Ганиу.

-Нашата опција е Висар Ганиу кој ќе биде градоначалник на сите граѓани и заедно со градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ќе донесе живот за сите во Чаир и во Скопје. Во недела да заокружиме број 3 и да прославиме живот за сите, порача претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на митингот во скопската општина Чаир.

- Advertisements -

Тој додаде дека веќе не треба да се дозволи да владее национализмот, а Чаир е пример на мултиетничност.

Поврзани новости