Заев пречекан со овации на Централниот одбор на СДСМ

by fokus 14:58
14:58

Почна Централниот одбор на СДСМ, каде партијата треба да го избере лидерот Зоран Заев за официјален мандатар.

Присутните го поздравија лидерот со долг аплауз и овации, скандирајќи „Зоки, Зоки!”

А1 он објави видео од атмосферата, а дознава дека освен мандатар, СДСМ денеска ќе бира и владин кабинет и владина програма.

 

Поврзани новости