Изчезнат скопјанец пронајден мртов изгризан од диви животни

by fokus

Шеесет и едно годишниот Ј.С. вчера околу пладне е пронајден мртов во селото Кожле, општина Петровец.

Безживотното тело го пронашол брат му, како лежи кај ливадите изгризано од диви животни.

Починатиот пред два дена бил пријавен за исчезнат. По наредба на јавен обвинител над телото ќе се врши обдукција.

Поврзани новости