Изчезнат скопјанец пронајден мртов изгризан од диви животни

by fokus 15:43
15:43

Шеесет и едно годишниот Ј.С. вчера околу пладне е пронајден мртов во селото Кожле, општина Петровец.

Безживотното тело го пронашол брат му, како лежи кај ливадите изгризано од диви животни.

- Advertisements -

Починатиот пред два дена бил пријавен за исчезнат. По наредба на јавен обвинител над телото ќе се врши обдукција.

Поврзани новости