Заев: Огромна благодарност до нашата другарка Шекеринска, таа продолжува со сите нас

by fokus 22:55
22:55
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вечерва и се заблагодари на Радмила Шекеринска која од вечерва не е заменик-претседателка на партијата. Заев порача дека ова не се е збогување, туку продолжуваат заедно.
-Упатувам огромна благодарност до нашата другарка Радмила Шекеринска, мојата заменичка во најтешките години кога земјата ја извадивме на прав пат.
Заедно се боревме против огромно зло, заедно се радувавме на историските успеси. Нејзината посветеност, темелност, аналитичност и самокритичност се пример за сегашните и идните социјалдемократски генерации.
И Радмила и јас добро знаеме дека нови успеси се можни само со нови идеи и кадри кои црпат поддршка и знаење од сениорите.
Ова не е збогување, ова е реорганизација. Радмила продолжува со сите нас, до нови големи успеси за граѓаните и за државата!, напиша Заев.

Поврзани новости