Заев: Одлучувате дали ќе бидеме изолирани или ќе бидеме дел од семејството на ЕУ

by fokus 21:18
21:18

Премиерот Зоран Заев вечерва на прославата по повод Денот на независноста изјави дека треба да ја зграпчиме шансата која ја имаме, па затоа ги повика граѓаните да излезат на референдумот на 30 септември.

Премиерот ги повика и младите да гласаат затоа што, како што рече, одлуката ќе го исцрта нивниот животен пат.

- Advertisements -

-Преземете конкретен чекор на 30 септември, вие одлучувате за вас, за вашата иднина. Одлучувате дали ќе останеме сами, изолирани и беспомошни или ќе одиме во европското семејство и НАТО“ – изјави Заев.

Повика да се приклучиме кон европското семејство каде ќе имаме сојузници и ќе бидеме заштитени.

Заев повтори дека јазикот и македонската националност се потврдени за век и векови.

Поврзани новости