ВО ЖИВО: Прослава за 27 роденден на Македонија

by fokus 20:26
20:26

Централната прослава по повод Денот на независноста во моментот се оддржува во дворот на Владата.

Граѓаните се забавуваат со диџеј сетот на Огнен Узуновски-Оги, пејачките Тијана и Тамара, кои во придружба на Македонската филхармонија ги изведуваат најубавите македонски шлагери.

- Advertisements -

Во 20.30 часот, Филхармонијата, под диригентство на Џијан Емин, ќе ја изведе музиката на еден од најдобрите светски диџеи Хуан Аткинс (САД), а во оркестрација на Емин. Овој проект премиерно беше изведен летово во Антички театар во Охрид.

Вечерта ќе ја затвори диџеј Феки Фарис.

Поврзани новости