Заев од Куманово: ДПМНЕ ги пакуваат куферите, во нив е и новата ера и новата далавера

by Fokus 23:30
23:30

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев вечерва на митингот во Куманово истакна дека Максим Димитриевски ќе стане градоначалник уште во првиот круг.

– Верувајте штом е тука и мојата сопруга Зорица Заева и таа сака да биде дел од оваа победничка атмосфера. Има една тажна вест, но не за вас, туку за Груевци. ВМРО-ДПМНЕ е поделена, ги пакуваат веќе куферите, а во нив е и новата ера и новата далавера – истакна Заев.

- Advertising -

Поврзани новости