Заев очекува Зврлевски утре да си поднесе оставка

by fokus 01:33
01:33

Премиерот Зоран Заев изутрина ја чека оставката од јавниот обвинител Марко Зврлевски. Заев во изјава за телевизија 24 на Зврлевски му порача оставката сам да ја поднесе за да се забрзаат процесите.

Поврзани новости