Галерија: Македонија по 11 години доби нова влада предводена од премиерот Зоран Заев

by Fokus 02:23
02:23

На полноќ Македонија по 11 години доби нова влада и нов премиер. Собранието го изгласа новиот владин состав на чело со СДСМ и коалицијата, а Зоран Заев стана нов премиер на Република Македонија.

„За“ гласаа 62 пратеници, против 44 и возджани беа 5 пратеници. По гласањето, новиот владин состав положи заклетва.

- Advertisements -

Фото: Томислав Георгиев

Поврзани новости