Заев најави нови бомби ако нема договор

by Фокус 11:40
11:40

На неговиот официјален профил на фејсбук, претседателот на СДСМ Зоран Заев ја навести можноста за детонирање на нови „боби“ преку фамозниот хаштаг ‪#‎ТикТакТикТакТикТак‬.

Со ваквата очекувана најава Заев јасно стави на знаење дека синоќа не се постигнал никаков прогрес во текот на преговорите за исполнување на договорот од Пржино. Јавноста по оваа најава од Заев очекува од СДСМ да продолжи со објавувањето на компромитирачките снимки од разговорите на високите функционери од власта, се разбира доколку некаков договор не се постигне до недела на полноќ.

- Advertisements -

Според најновите информации, шансите за постигнување на било каков договор до тогаш се крајно минимални.

Поврзани новости