Заев: Излезот од политичката криза е во преодна влада!

by Фокус 15:16
15:16

Зоран Заев, лидер на СДСМ, денеска разговарал за можностите за излез од длабоката политичка криза во земјава на средбата со италијанскиот амбсадор Масимо Белели, соопштија од опозициската партија.

– Директна потврда за автентичноста на објавените разговори и за влијанието на извршната власт на Никола Груевски врз судството денеска дојде од поранешниот јавен обвинител, Љупчо Шврговски. Решение е преодна Влада што ќе овозможи враќање на слободата и демократијата во Македонија – истакнал Заев пред Белели.

Поврзани новости