Заев: Два дена пред Илинден се договоривме со Иванов да бидеме внимателни, но не испадна така

by fokus

Премиерот Зоран Заев денеска во интервју за 1Тв изјави дека претседателот Ѓорѓе Иванов и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не можат да ги надминат своите политички фрустрации и немоќ.

„Јас имав средба со претседателот Иванов на два дена пред Илинден и тогаш разговаравме за многу важни државни прашања“ – рече Заев.

Премиерот кажа дека се договориле да бидат внимателни, но на крај не испаднало така.

Поврзани новости