ВИДЕО Потоп во Неготино, се излеа реката

by fokus 16:12
16:12

Силните врнежи предизвикаа потоп во Неготино. Неготинската река се излеа предизвикувајќи поплави низ улиците во центарот на градот.

Жителите на Неготино велат дека автомобили се заглавени во водата и дека немаат струја.

- Advertisements -

Поврзани новости