Заев: ДУИ практицира политика во своја полза

by Фокус

Во еден сет снимки Заев открива како функционери на ДУИ преку Ахмети фаќаат врски за заштита на работните места на свои припадници.  Џевад Адеми на Али Ахмети му се жала дека Беадини од Тетовскиот државен универзитет ги брка професорите на ДУИ од работа и дека тоа мора да престане.

Артан Груби пак, на Али Ахмети му се жали од Бујар Османи дека не сакал да одржи прес оти наводно се плашел од партискиот огранок во Чаир.

Со овој сет снимкии, според СДСМ се докажува како ДУИ ја практицира политиката и зошто не ја напушта владата.

Поврзани новости