Заев денеска на средба во Google Jigsaw во Њујорк

by fokus 21:00
21:00

Премиерот Зоран Заев денеска по локално време ќе има средба со претставници во Google Jigsaw, технолошки инкубатор, во Њујорк, информираше владината прес служба.

Премиерот Заев ќе има обраќање на ГС на ОН, а ќе се обрати и на неколку панели. Предвидени се и повеќе билатерални средби. За време на посетата на Њујорк премиерот Заев ќе има посети и на поголеми компании.

- Advertising -

Со делегацијата од Владата ќе има и неколку средби со дијаспората.

 

Поврзани новости