Заев денеска на средба со тројцата европратеници

by Фокус 10:53
10:53

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска ќе се сретне со делегација на европарламентарци предводена од Џани Питела, претседател на групата на социјалисти и демократи во Европскиот парламент.

Во делeгацијата од европарламентот, покрај Питела, се и Кнут Фленкенштајн, потпретседател на групата на социјалисти и демократи во Европскиот парламент и Ричард Ховит, европратеник.

- Advertisements -

Средбата со европарламентарците ќе се одржи во седиштето на СДСМ, а веднаш по средбата, во 15:00 часот, пред седиштето на СДСМ, Заев и Питела ќе дадат изјави за медиумите.

Поврзани новости