Заев денеска на средба со Меркел во Берлин

by Fokus

Премиерот Зоран Заев денеска во Берлин ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Меркел.

Средбата е во рамки на официјалната посета на владина делегација предводена од Заев на Германија.

По средбата, како што соопшти владината прес-служба канцеларката Меркел и премиерот Заев ќе имаат заедничка прес – конференција.

За време на посетата во Берлин, предвидено е македонскиот премиер да се сретне и со претседателот на Германија Франк Валтер Штајнмаер.

Поврзани новости