Заев денеска ќе „пука“ нова бомба

by Фокус

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска од седиштето на партијата, во 14 часот, ќе ја објави 29-та бомба. Досега Заев објавуваше прислушувани разговори на високи функционери од власта, кои според него сведочеа за криминални активности на владејачката гарнитура. Од денеска, па се до 17 мај, за кога се најавува голем народен собир, се очекува СДСМ да ги „испука“ најголемите бомби, кои јавноста веќе подолго време ги очекува.

 

Поврзани новости