Заев: Ахмети посредува на бизнисмен да му се продаде имот за 1 000 евра квадрат

by Фокус 13:44
13:44

Зоран Заев објави прислушувани аудио снимки на кои се слушаат гласовите на функционерите на ДУИ. Според СДСМ, и ДУИ е вмешана во криминалот заедно со ВМРО ДПМНЕ. Во партијата на Али Ахмети биле внимателни кога збпорувале по телефон оти знаеле дека биле прислушувани.

Зошто ДУИ останува во Владата? праша Заев. Затоа што имале лични интереси и пари. На првата снимка се слуша гласот, како што тврди Заев, на Ахмети. Тој зборува со  Бекир Асани од Чаир, финкционер на ДУИ. Ахмети посредува за еден бизнисмен да му се продаде објект во општината по цена од 1 000 евра за квадрат.

- Advertisements -

 

 

Поврзани новости