Вучиќ примен во болница поради проблеми со срцето

by fokus 09:08
09:08

Поради проблеми со срцето, српскиот претседател, Александар Вучќ, доцна синоќа е примен на Воено-медицинската академија во Белград, соопшти Генералниот секретаријат на Претседателот на Србија.

Веста утрината ја објавија српските медиуми.

- Advertising -

Нема детали за неговата моментална состојба и дали здравствените проблеми се сериозни или се работи за замор.

Поврзани новости