Втора оставка во ДУИ, и генералениот секретар се повлече од функцијата

by Фокус 09:56
09:56

Откако вчера оставка си поднесе заменик-министерот за одбрана од редовите на ДУИ, Арбен Лабеништа, веднаш по него од својата фнкција се повлече и генералниот секретар на партијата на Али Ахмети, Хазби Лика.

Тој во отворено писмо до јавноста наведува дека е незадоволен од тоа што неговата партија сѐ уште не се дистанцирала од Владата по објавувањето на бомбите на СДСМ.

- Advertisements -

Медиумите на албански јазик повикувајќи се на неофицијални партиски извори очекуваат уште оставки во ДУИ, па дури и од неколкумина пратеници.

Поврзани новости