Фото: Илјадници штипјани вчера маршираа по објавувањето на „бомбата“

by Фокус 10:12
10:12

Откако опозициската СДСМ вчера ја објави новата „бомба“ во Штип каде продолжи објавувањето на серијалот телефонски разговори во кои се слуша како власта партиски вработувала, какви се злоупотреби се правеле, со какви драконски казни се соочувале фирмите, кои им се спротиставувале, штипјани на чело со лидерот Зоран Заев излегоа на марш да го искажат својот револт и незадоволство од владејачката гарнитура.

11101834_10153336329627932_6941326036269406800_n

11150388_10153336330842932_3821816177850262143_n

Поврзани новости