Втор обид: Заев утре на Табановце треба да ги прими вакцините од Вучиќ

by fokus 21:36
21:36

Откако претходно закажаното примопредавање пропадна, Владата вечера испрати известување дека утре во 10 часот на граничниот премин Табановце ќе пристигне првата пратка на вакцини од Република Србија.

-На примопредавањето ќе учествува делегација од Република Србија предводена од претседателот Александар Вучиќ, а негов домаќин ќе биде премиерот Зоран Заев, информираа од Владата.

- Advertisements -

Поврзани новости