Воз удри во мигрант кај Неготино

by Fokus 15:55
15:55

На пругата Гевгелија – Скопје, во близина на циглана кај Неготино, вчера товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија – Скопје, удрил во едно лице-мигрант.

– Во незгодата лицето се здобило со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Кавадарци, соопшти МВР.

- Advertisements -

Известен бил Јавен обвинител и извршен увид од увидна екипа од Полициската станица Неготино

Поврзани новости