Мицкоски смета дека на Заев му треба нов календар

by Fokus

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска при своето обраќање од струшко Ташмаруништа посочи дека време е на локалните избори да се стави крај на оваа криминална испостава од времето на транзицијата.

„А, светот незапирливо оди напред. Веројатно таму на Бихаќка, календарот застанал во 2017-та година, па тоа најдобро се гледа и во кадрите кои ги нудат за градоначалници, стари кадри, стари принципи на работа, истрошени луѓе, исти ликови од времето на транзицијата. Никаква инвентивност, ниту пак некаква надеж дека може нешто да сменат. Заев ќе рече му требало енергија, не господине Заев вас ви треба календар да за да разберете дека сега е 2021-та година, и уште неколку месеци сте премиер во Република Македонија“, истакна Мицкоски.

Поврзани новости