(ВО ЖИВО) Втор ден протести против Вучиќ: Не застануваме додека не ја надвикаме тишината на медиумите

by fokus 20:34
20:34

„Протестот против дикратурата“ кој започна вчера во Србија, продолжува од денеска. Неколку илјади граѓани се собраа пред Собранието и продолжија кон Владата.

Тие се незадоволни од претседателските избори на кој победи Александар Вучиќ уште во првиот круг. На протестот можат да се забележат транспаренти „Вучиќ ги украде изборите“.

- Advertisements -

Засега протестот нема организатор, туку фејсбук група каде почна организирањето. Денеска на таа група беше објавено дека протестите нема да престанат додека нивниот глас не биде чуен и додека не ја надвикаат тишината на медиумите.

Поврзани новости