Во Турција приведени 20 странци за поврзаност со ИД

by Fokus 10:47
10:47

Турската полиција привела 20 странски државјани осомничени за врски со Исламска држава, јави агенцијата Анадолија.

Aгенцијата соошти дека антитерористичката полиција денеска апсела осомничени во главниот град Анкара.

- Advertisements -

Засега нема податоци за нивната националност, јавуваат американските медиуми.

Веста за апсењата следи откако САД вчера соопштија дека лидерот на ИД, Абу Бакр ал-Багдади, е убиен во акција на американските специјалци на северот од Сирија

Поврзани новости