Во Липково и Куманово изречени 58 казни за брзо возење

by Fokus 19:51
19:51

Во денешната акциска контрола на СВР Куманово се санкционирани  58 возачи од подрачјето на општините Куманово и Липково, кои возеле со поголема брзина од дозволената, информираше полицијата.

Покрај тоа, од сообраќај биле исклучени осум возила поради други прекршоци и 92 поради неносење маски.

- Advertisements -

Во вчерашната акција во овие две општини поради брзо возење беа казнети 62 возачи.

Поврзани новости