ВМРО ќе трча со докторот Јовчески во Прилеп

by fokus

Докторот Борче Јовчевски ќе биде кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Прилеп на претстојните локални избори, објави Антонијо Милошоски на фејсбук.

Негов противкандидат од СДСМ најверојатно ќе биде досегашниот директор на царината Горан Сугаревски.

Инаку, ова е втор кандидат за градоначалник што го објави опозициската партија, откако вчера го промовираше Кирил Пецаков за Охрид.

Поврзани новости