ВМРО-ДПМНЕ утре организира протест во Охрид

by Фокус 22:36
22:36

ВМРО- ДПМНЕ утре на пладне организира протест на плоштадот во Охрид.

„Во 21 век имаме брутален политички прогон. Македонија е единственото место во светот каде патриотите треба да одговараат за измислено дело тероризам. Ве повикуваме сите да излеземе и да дадеме поддршка за патриотите, да искажеме револт кон политичкиот прогон на власта, да ги осудиме реваншизмот, прогонот и неправдата и да не дозволиме тоа да продолжи“, стои во повикот на охридската организација на ДПМНЕ од Охрид.

- Advertisements -

Поврзани новости