ВМРО-ДПМНЕ со народен собир во Тетово

by Фокус

Владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе оддржи народен собир во Тетово. Како што соопштија од партијата, собирот ќе одржи во спортската сала на медицинското училиште „Никола Штејн“, во 13 часот.

На собирот меѓу другите ќе се обрати и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Поврзани новости