СДСМ:Градоначалникот Ристески ги нарекува сограѓаните „специјалка“

by Фокус 12:23
12:23

Опозициската СДСМ, на прес-конференција од Прилеп во моментот ја објавува 17-та бомба. Сашо Велески, претседателот на Општинската организација на СДСМ од Прилеп, истакна дека телефонските разговори кои што ќе ги објават докажуваат за упадот на власта во Припеп.

-Ќе слушнете со која леснотија делеле казни од неколку илјади евра. Ги казнувале сите фирми кои не соработувале со нив, истакна Велески.

- Advertisements -

Тој додаде дека градоначалникот Маријан Ристески своите граѓани ги нарекува „специјалка“.

-Градоначалникот измислува и физички напад врз симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ, а ќе слушнете и како министерката Гордана Јанкуловска вели дека градоначалникот Ристески е фолирант, истакна Велески.

Поврзани новости