ВМРО – ДПМНЕ: Груевски нема телефон што го плаќа владата

by fokus

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека веста дека Владата го плаќа телефонот на партискиот лидер Никола Груевски е целосна измислица.

„Груевски нема телефон што го плаќа владата. Ниту пак од Малта имал разговори за такви високи сметки“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Партијата ги демантира тврдењата на пратеникот на СДСМ Павле Богоевски, кој, како што објавивме претходно, рече дека Груевски од Малта за роаминг потрошил речиси 3.000 евра.

Поврзани новости